Propozycje - forum

Zagadnienia techniczne

Re: Propozycje - forum

Postprzez carlos Pn sie 03, 2015 10:23 am

moi drodzy przyjaciele :) wybaczam kexpowi niewiedzę. chupser zostawił forum w ładnym stanie. Co do dodawania załączników, mam nadzieję, że będziemy korzystać z tej mocy rozsądnie. Przywróciłem ją głównie po to by móc dodawać schematy w postach merytorycznych. Jeśli baza danych mocno urośnie to zostawie tylko dodawanie załączników w działach zagadnienia teoretyczne i socjonika w praktyce.

Co do kasowania postów, tu również mam zaufanie do modów, bo niby dlaczego mam nie mieć:) ale mam podgląd co jest usuwane więc w razie czego bede mógł wytropić nadużycie.
carlos
α

Socjotyp: SEI

Postprzez konto usuniete Pn sie 03, 2015 11:57 am

ależ ja nie twierdzę, że forum zostało obrócone w totalną ruinę ;) ja tylko twierdzę, że gość się nie nadawał i te jego decyzje o których wiem były błędne, poczynając od sławnych kolorków i zabraniu uprawnień modom, a kończąc na usunięciu Ciebie z pozycji moderatorskiej(później to cofnął) i straszeniem banem. No sorry, ale dla mnie to typowe myślenie zakutego łba, bo jak można straszyć banem osobę, która tyle pozytywnego wkładu tutaj wnosi, ba, forum jest malutkie i ja bym nikogo tutaj nigdy nie zbanował, chyba, żeby doszło do przesady i byłby na prawdę ku temu powód. Peace :D

a i jeszcze co do tego kasowania postów, to skoro baza jest taka opasła, to logika podpowiada, że należy te posty usuwać, a nie trzymać w koszu
konto usuniete
α

Postprzez jakto Wt sie 04, 2015 2:17 pm

Najwięcej zajmuje shoutbox - spróbuj go załadować w całości przez viewshout i zobacz sam ile będzie się ładował :)
Pre-apocalyptic open-world survival horror.
jakto

Socjotyp: IEE
Poprzedni login: nm

Postprzez konto usuniete Wt sie 04, 2015 3:34 pm

zgadzam się, całości nie próbowałem wczytać, ale parędziesiąt tysięcy wczytywało mi się i wczytywało, poza tym archiwum jest mocno nieczytelne. Należałoby pomyśleć nad przycięciem archiwum shouta, tylko pewnie mało kto by się na to zgodził.
konto usuniete
α

Postprzez carlos Wt sie 04, 2015 3:57 pm

nie wiem jeszcze czy admin może uciąć archiwum shouta, nie znalazlem tego ustawienia. pewnie trzebaby to robić edytując bazę danych a nie przez panel;p
carlos
α

Postprzez anaplastyczny Wt sie 04, 2015 7:40 pm

Z tego co pamiętam, robiliśmy to kiedyś z kamilrim ręcznie.
anaplastyczny

Socjotyp: ILE

Postprzez carlos Wt sie 04, 2015 11:51 pm

To mi pokażesz jak do Ciebie wpadnę :D
carlos
α

Postprzez jakto Śr sie 05, 2015 9:00 am

DELETE FROM "nazwa tabeli" WHERE "kolumna z kluczem głównym" < [numer do którego usuwamy]

EDIT:
A co do viewshouta, to daj tę linię na początku pliku php:
Kod: Zaznacz cały
error_reporting( 0 );
jakto

Postprzez jakto Śr sie 05, 2015 10:15 am

Chciałem zmienić avatar na taki z zewnętrznego źródła:
Plik został odrzucony, ponieważ zidentyfikowano go jako potencjalnie niebezpieczny.
jakto

Postprzez carlos Śr sie 05, 2015 10:45 am

Pewnie czups nieco obostrzeń wprowadził, jak bede miał czas to znajdę to ustawienie :)
carlos
α

Postprzez Sedna Cz sie 06, 2015 7:52 pm

Odkryłam bardzo dziwną rzecz, mianowicie ktoś przywrócił z kosza absolutnie wszystkie stare tematy typowania forumowiczów. Łącznie ze wszystkimi śmieciami niemającymi racji bytu i będącymi w koszu od dawien dawna: archiwalne tematy z bełkotem pokroju Maro, tematy użytkowników enneagramu, znajomych ze zlotów (kumpel Azagala), ludzi nie związanych z forum (córka Nuit ze zdjęciami z przedszkola 0.o), tematy multikont (typu lila mroku), a także tematy, które trafiły tam na wyraźną prośbę użytkownika (NMa, friego czy nawet mój). Wydaje mi się, że zaistniało to niedawno, a jeszcze jakieś dwa tygodnie temu ilość podstron w typowaniu wynosiła 4, a dziś 7. Jedyne co mi mózg podsuwa to to, że przywrócił to chupser, sądząc, że to Marco sobie samowolnie zrobił czystki w dziale. Jeśli się mylę i nadinterpretuję to wyprowadźcie mnie proszę z błędu, też się ucieszę, że mi ciśnienie spadło. IMHO większość tych tematów naprawdę powinna się znaleźć w koszu i w dodatku była tam od dawna, a już wyciągnięcie tematów, które były w koszu na prośbę użytkowników (przed wprowadzeniem zasady, mówiącej o zaprzestaniu tego), to już zwykłe chamstwo. Pierwszy raz od dawna mam ochotę się obruszyć o utarczki na forum i zapytać "wtf?! nie moglibyście się garlica maoryska w końcu dogadać?". Miło by było, gdyby moderacja zrobiła z tym względny porządek.
Sedna
α

Socjotyp: ESE

Postprzez konto usuniete Cz sie 06, 2015 7:59 pm

La Loba napisał(a):Odkryłam bardzo dziwną rzecz, mianowicie ktoś przywrócił z kosza absolutnie wszystkie stare tematy typowania forumowiczów. Łącznie ze wszystkimi śmieciami niemającymi racji bytu i będącymi w koszu od dawien dawna: archiwalne tematy z bełkotem pokroju Maro, tematy użytkowników enneagramu, znajomych ze zlotów (kumpel Azagala), ludzi nie związanych z forum (córka Nuit ze zdjęciami z przedszkola 0.o), tematy multikont (typu lila mroku), a także tematy, które trafiły tam na wyraźną prośbę użytkownika (NMa, friego czy nawet mój). Wydaje mi się, że zaistniało to niedawno, a jeszcze jakieś dwa tygodnie temu ilość podstron w typowaniu wynosiła 4, a dziś 7. Jedyne co mi mózg podsuwa to to, że przywrócił to chupser, sądząc, że to Marco sobie samowolnie zrobił czystki w dziale. Jeśli się mylę i nadinterpretuję to wyprowadźcie mnie proszę z błędu, też się ucieszę, że mi ciśnienie spadło. IMHO większość tych tematów naprawdę powinna się znaleźć w koszu i w dodatku była tam od dawna, a już wyciągnięcie tematów, które były w koszu na prośbę użytkowników (przed wprowadzeniem zasady, mówiącej o zaprzestaniu tego), to już zwykłe chamstwo. Pierwszy raz od dawna mam ochotę się obruszyć o utarczki na forum i zapytać "wtf?! nie moglibyście się garlica maoryska w końcu dogadać?". Miło by było, gdyby moderacja zrobiła z tym względny porządek.

masz rację, to chupser zrobił i to już spory kawałek temu. Co do reszty to zgadzam się.
konto usuniete
α

Postprzez carlos Pt sie 07, 2015 9:46 am

Grupa gupek, usunięta na podstawie głosowania użytkowników

La Loba napisał(a):Miło by było, gdyby moderacja zrobiła z tym względny porządek.

w logach nie widzę, jest natomiast widzę zapis, że ostatnim działaniem czupsa jako admina jest "wyczyszczono log aktywności administratorów".

W związku z tym, jeśli chcesz aby jakieś tematy wróciły do kosza, proszę o bezpośrednie linki do nich.
carlos
α

Postprzez jakto Pt paź 23, 2015 6:03 pm

Przyklejenie w 24 (sic) wątków w "teorii socjonicznej" spowodowało, że po pierwsze podforum jest nieczytelne, po drugie wszystkie "nowe ciekawe" wątki znikają gdzieś w głęboko.
jakto

Postprzez pracazabierażycieczasizdrowie Cz sty 07, 2016 1:11 am

istnieje możliwość odebrania dostępu do shouta?
czy chociaż pisania na nim?
tutaj się pisze mądre bzdury
pracazabierażycieczasizdrowie

Socjotyp: ILE
Poprzedni login: Inv

Postprzez Marco Cz sty 07, 2016 10:24 am

Nie widziałem takiej opcji, ale dało się zrobić odwrotnie, czyli zostawienie samego shouta.
Marco

Socjotyp: LSI

Postprzez carlos Wt cze 21, 2016 9:51 am

Jak zawsze, kiedy typujemy daną osobę, można nadmienić, że nadaje się do pewnie wytypowanych. Jeśli będzie względna zgodność w tych wypowiedziach, oraz nie będę mieć wątpliwości to przenosimy taką osobę do pewnie wytypowanych. Dotyczy zarówno znanych jak i użytkowników. Cheers :)
carlos
α

Postprzez halucynoid Cz lip 14, 2016 11:00 am

ustawcie żeby ten znacznik
Kod: Zaznacz cały
[youtube][/youtube]

wyświetlał wideo w html5, a nie we flashu
halucynoid

Poprzedni login: miskoala

Poprzednia stronaNastępna strona